شما باید عاشق تجارت زیبایی باشید. به محض این‌که فکر می‌کنید روتین مراقبت از پوست مناسب‌تان را پیدا کرده‌اید، یک روش بهتر و جدیدتر معرفی می‌شود و شما باید از نو همه چیز را بررسی کنید. به همین دلیل است که من عاشق ماسک‌ها هستم. به راحتی و بدون نیاز به تغییرات زیادی، به روتین زیبایی‌ فعلی‌تان اضافه می‌شوند. حالا شما می‌توانید از این مزیت برای مراقبت از چشمان‌تان نیز استفاده کنید. نامش ماسک چشم است و در ادامه مواردی که نیاز است بدانید را می‌خوانید.

اول از همه؛ چرا من به یک روتین متفاوت برای چشم ها نیاز دارم؟

هلی کارپنتر، متخصص و مربی در Shiseido می‌گوید: "پوست اطراف چشم شما بسیار ظریف و نازک‌تر از پوست قسمت‌های دیگر صورت‌تان است. می‌بایست با چشم‌هایمان درست رفتار کنیم." این بدین معناست که باید هزینه‌ای را صرف خرید محصولات مراقبت از پوست اطراف چشم کنیم و برای این ناحیه از همان مرطوب‌کننده‌ای که برای قسمت‌های دیگر صورت‌مان استفاده می‌کنیم، استفاده نکنیم.

کارپنتر می‌گوید:" ساختار مولکولی محصولات مراقبت از چشم دقیقا برای همان ناحیه طراحی شده‌اند و توسط چشم‌پزشکان تست شده‌اند و اثبات شده‌ که برای ناحیه‌ی اطراف چشم مناسب و ایمن هستند.

نگرانی اصلی برای چشم من چیست؟

مرطوب کنندگی. ناحیه‌ی چشم، منافذ و غدد چربی کمتری دارد بنابراین به طور طبیعی رطوبت کمتری تولید می‌شود که بدین معناست چشم‌هایتان به بیشترین مرطوب‌کنندگی ممکن نیاز دارند. همچنین، این همان دلیلی‌ است که چرا چشمان شما یکی از اولین قسمت‌هایی است که نشانه‌های پیری را نشان می‌دهند.

اما من فقط ۲۵ سال دارم؛ واقعا به این مراقبت نیاز دارم؟

سن مشخصی برای مراقبت کردن از پوست به طور جدی وجود ندارد اما مانند همه‌ی مسائل دیگر مرتبط با زیبایی، هرچه زودتر، بهتر. هنگامی که مسئله پیری پوست است، پیشگیری همیشه بهترین گزینه‌ی شما است. کارپنتر می‌گوید: "به طور کلی پیشنهاد می‌شود از کرم چشم در اوایل بیست سالگی‌تان استفاده شود که اولین نشانه‌های پیری با ظاهر شدن خطوط محو، کم‌آبی و حلقه‌های سیاه زیر چشم به دلیل ضعف گردش خون، شروع می‌شوند."

پس، کرم چشم و ماسک چشم؟

مانند ماسک صورت‌، ماسک‌های چشم درمان هدفمندتری را برای نگرانی‌های خاص شما فراهم می‌کنند و با اضافه کردن یک دوز اضافی به روتین مراقبت از پوست‌تان، آن را قوی‌تر می‌کنند. بنابراین بله، ایده‌ی خوبی ا‌ست که با ادامه مصرف کرم‌ چشم‌تان، استفاده از ماسک چشم را نیز به روتین‌ تان اضافه کنید.

علاوه بر آن به گفته‌ی کارپنتر، ماسک‌های چشم یک خاصیت درمان خانگی سریع برای شما دارند. ماسک‌های چشم Shiseido’s BenefianceWrinkleResist 24 Retinol Express Soothing Eye Masks تأثیری مانند فشار بخار بر روی چین و چروک‌های اطراف چشم شما دارند.

آیا باید هرروز آن را مصرف کنم؟

نه لزوما. اکثر برندها پیشنهاد می‌کنند چند بار در هفته از ماسک چشم استفاده کنید اما این یک تعهد زمانی و هزینه‌ بر بزرگ برای بسیاری از افراد محسوب می‌شود. در عوض به آن به چشم یک شات تقویت‌کننده، نگاه کنید. مخصوصا وقتی احساس زمختی در اطراف چشم‌تان می‌کنید، از ماسک استفاده کنید. یا اگر پیش‌بینی یک هفته‌ی سخت را می‌کنید، با کمی ماسک چشم از خشک شدن و بی‌آبی اطراف چشم جلوگیری کنید. کارپنتر می‌گوید: "ماسک‌های چشم به عنوان یک محصول درمانی سریع عالی هستند، به خصوص وقتی به دنبال تأثیرهای سریع برای موقعیت‌های خاص می‌گردید."

باید به دنبال چه مواد تشکیل‌دهنده‌ای باشم؟

شما باید به دنبال مواد تشکیل‌ دهنده‌‌ای با تأثیر و جذب سریع و عملکرد بالا باشید. به ویتامین ‌‌A ،E و اسیدهیالورونیک فکر کنید. از هر ماده‌ی تشکیل‌دهنده‌ای که رطوبت پوست‌تان را می‌گیرد مانند خاک رس، ذغال و الکل، دوری کنید.

منبع: 29Secrets