متخصصین پوست، نکات خودمانی شان را به اشتراک می گذارند.

خرید یک محصول ضدپیری مراقبت از پوست می تواند مانند یک تجربه اتفاقی باشد. با گزینه های بسیار زیادی که وجود دارند، دانستن آنکه کدام محصول را باید انتخاب کنید، می تواند دشوار باشد. این راهنمایی های متخصصین پوست می توانند به شما کمک کنند که با اعتماد به نفس خرید کنید.

 1. با ضدآفتاب و مرطوب کننده شروع کنید!

متخصصین پوست هم نظرند که ضدآفتاب و مرطوب کننده، دو مورد از موثرترین محصولات ضدپیری هستند که می توانید بخرید. استفاده روزانه از هر دوی این ها می تواند تفاوت قابل توجهی ایجاد کند.

هنگام خرید ضدآفتاب، ضدآفتابی را انتخاب کنید که شامل تمام موارد زیر باشد:

 • وسیع الطیف
 • SPF 30 یا بالاتر
 • مقاوم در برابر آب

یک مرطوب کننده ضدپیری به حداقل رساندن خطوط ریز کمک می کند و آنقدر موثر است که یک ماده تشکیل دهنده مخفی در بسیاری از محصولات ضدپیری می باشد.

استفاده از یک مرطوب کننده با کرم ضدآفتاب خوب است. فقط مطمئن شوید که محصول، پوشش وسیع الطیفی دارد و SPF آن 30 یا بالاتر است.

اگر در طول روز در خارج از منزل خواهید بود، باید از ضدآفتابی استفاده کنید که محافظت وسیع الطیف، SPF 30 یا بالاتر و مقاومت در برابر آب ارائه می دهد. به یاد داشته باشید که وقتی خارج از منزل هستید، باید ضدآفتاب تان را هر دو ساعت تجدید نمایید.

 1. نگرانی شماره یک پیری پوست تان را درمان کنید!

به ضدآفتاب و مرطوب کننده برای اثر کردن، چند هفته زمان دهید. سپس به پوست تان نگاه کنید. آیا هنوز نشانه ای از پیری وجود دارد که شما را اذیت کند؟

با تمرکز کردن روی یک نگرانی مانند چین و چروک ها یا لکه های تیره، شما بهترین نتایج را بدست خواهید آورد.

به دنبال محصولی باشید که نگرانی شما را هدف می گیرد. دو دلیل برای این کار وجود دارد:

 • هیچ محصولی نمی تواند تمام نشانه های پیری پوست را درمان کند.
 • استفاده از بیش از یک محصول ضدپیری در چند روز یا چند هفته می تواند پوست را تحریک کرده و باعث شود مسن تر به نظر برسید.
 1. محصولی بخرید که برای نوع پوست شما فرموله شده باشد!

ضدآفتاب، مرطوب کننده و سایر محصولات ضدپیری مراقبت از پوست در صورتی که برای نوع پوست شما فرموله شده باشند، بهترین تاثیر را خواهند داشت.

به عنوان مثال اگر پوست شما چرب است، مرطوب کننده ساخته شده برای پوست چرب را انتخاب کنید. اگر پوست حساسی دارید، باید به دنبال کلمات "پوست حساس" روی برچسب باشید.

این بسیار مهم است چون هیچ محصول واحدی برای همه مناسب نیست.

 1. برچسب محصولات را بخوانید و محصولی را انتخاب کنید که تمام موارد زیر را ارائه دهد:

 • ضدآلرژی (این محصول همچنان می تواند باعث یک واکنش آلرژیک شود اما خطر کمتری وجود دارد).
 • غیر کومدون زا یا غیر آکنه زا (باعث آکنه نمی شود)
 • خط ویژه مصرف کننده (به منظور تماس برای سوالات)
 1. انتظارات واقع بینانه داشته باشید!

وعده های اغراق آمیزی مانند یک شبه، 10 سال جوان تر به نظر برسید یا تمام نشانه های پیری را به سرعت کاهش می دهد، تقریبا باورنکردنی هستند. مهم است که به یاد داشته باشید محصولات ضدپیری مراقبت از پوست، نتایج محدود (نسبتا کمی) ارائه می دهند. شما نمی توانید نتایج یک جراحی کشیدن صورت را از یک کرم دریافت کنید.

نکته: "از نظر بالینی ثابت شده" به این معناست که محصول برای امتحان کردن به مصرف کنندگان داده شده است. این بدان معنا نیست که این محصول تحت آزمایش های بالینی قرار گرفته و تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) را دریافت کرده است.

 1. محصولی را انتخاب کنید که با بودجه شما همخوانی داشته باشد!

این طبیعت انسان است که فکر می کند هر چه محصول گران تر باشد، نتایج بهتر است. محصولات ضدپیری موثر در تمام محدوده های قیمت وجود دارند.

نتایجی که مشاهده می کنید را به حداکثر برسانید.

هنگامی که یک محصول را انتخاب کردید، می توانید اثربخشی آن را به وسیله دنبال کردن نکاتی که متخصصان پوست با بیمارانشان در میان می گذارند، به حداکثر برسانید.

منبع: Aad