روال مراقبت از ناخن زمستانی برای جلوگیری از ترک خوردن لاک ناخن، برآمدن پوست ریشه‌ی ناخن و...

نکته‌هایی درباره‌ی مانیکور در فصل زمستان برای دوام بیشتر لاک ناخن، آب‌رسانی به کوتیکول‌ها و...

اکثرمان می‌دانیم که با سرد شدن هوا باید روال مراقبت از پوست‌مان را بهتر کنیم اما آیا می‌دانستید که ناخن‌ها نیز نیاز به مراقبت مناسب هر فصل دارند؟

با تغییر فصل، ناخن و کوتیکول‌ها هر دو خشک و شکننده می‌شوند. ناخن‌هایتان بیشتر در معرض ترک خوردن، شکستن و جدا شدن قرار می‌گیرند و همچنین کوتیکول‌ها نیز بیشتر در معرض آسیب از طرف پوست اطراف ناخن قرار می‌گیرند. حتی لاک‌ ناخن‌تان نیز بیشتر احتمال پریدگی دارد! به هرحال، شما محکوم نشده‌اید تا دستان ظریف‌‌تان را در طول زمستان زیر دستکش‌ها پنهان کنید.

اسکای هدلی، یکی از مانیکوریست‌های محبوب سلبریتی‌ها (از جمله فیتایوانز، اما تورمن، شانکامبز، لیوتایلر، ماریسکا هارگیتی، آلیشا کیز، کلیرولند، کریسوبر و...) ترفندهای خود را با ما درمیان می‌گذارد تا ظاهر زیبای انگشتان دست‌مان را بدون توجه به آن که دما چقدر پایین بیاید، حفظ کنیم. در ادامه با هم می‌خوانیم!

نکاتی برای جلوگیری از بروز هر نگرانی زمستانی درباره ی مانیکور

دست‌ ها را لایه برداری کنید.

یک فنجان جو دو سر معمولی و نصف فنجان شیر معمولی را مخلوط کرده و روی حرارت گاز گرم کنید. مخلوط را هم زده تا خوب پخته شود. برای غلیظ کردن مخلوط، شکر به آن اضافه کرده و اجازه دهید تا کمی خنک شود. وقتی مخلوط خوب سفت و غلیظ شد، آن را برای ۵ الی ۱۰ دقیقه روی دست و پاهایتان بگذارید.

جو دو سر، خشکی پوست و خارش آن را آرام کرده و شیر، مانند یک لایه بردار عمل کرده و شما را از شر سلول‌های مرده و خشک پوست خلاص می‌کند. لایه‌برداری را با استفاده از روغن خالص درخت قلم جهت مرطوب‌کنندگی، تمام کنید. همچنین می‌توانید از یک مرطوب‌کننده که حاوی روغن درخت قلم است، استفاده کنید.

ناخن‌ و کوتیکول ها را نرم کنید.

مقدار زیادی روغن کوتیکول یا وازلین (یا اگر دسترسی ندارید، حتی نرم‌کننده لب) را قبل از استحمام روی ناخن‌هایتان بگذارید. وقتی در حمام هستید، آن را روی دست‌تان ماساژ دهید. بخار حمام کمک می‌کند تا روغن یا وازلین به پوست و ناخن‌های خشک و ترک خورده، نفوذ کند. از لیف استفاده نکنید چرا که به پوست‌ آب‌رسانی نمی‌کند. در عوض از دست دیگرتان استفاده کرده و روغن یا وازلین را روی کوتیکول‌های اطراف ناخن ماساژ دهید.

نکاتی برای مانیکور در صورتی که سرمای زمستان به ناخن هایتان آسیب رسانده!

پوست های آویزان اطراف ناخن تان را درمان کنید.

در برابر وسوسه کشیدن پوست اطراف ناخن‌تان مقاومت کنید. یک ناخن‌گیر برداشته و به آرامی پوست اطراف ناخن‌تان را از ریشه بگیرید. یک داروی قابض مانند Sea Breeze را روی تمام ناخن‌تان اسپری کنید تا از سرایت جرم و باکتری به ناخن، جلوگیری کنید.

ناخن‌های ترک خورده، خم شده یا شکسته تان را نجات دهید.

مقدار کمی چسب ناخن را روی قسمت آسیب دیده قرار دهید سپس یک دستمال مخصوص صورت را روی چسب بگذارید. اجازه دهید تا چسب ناخن خشک شود و سطح ناخن را جلا دهد و صاف کند. مزیت استفاده از دستمال به جای پارچه این است که دستمال پس از خشک شدن چسب، تمیز (شفاف) می‌شود اما اگر از یک پارچه مانند ابریشم استفاده کنید، درزهای خاص موجود در پارچه مشخص خواهد شد.

ظاهر پولیش‌تان‌ را عالی نگاه دارید.

یک قطره از محلول پاک کننده لاک را اطراف ناخن‌ بزنید و پولیش باقی مانده را با قسمت پاک شده هموار کنید تا لایه‌ی جدید لاک بتواند به خوبی ترکیب شود. یک لایه‌ی جدید از لاک را روی قسمت پریده شده‌ی پولیش‌تان بزنید و بگذارید تا خوب خشک شود.